Idea

Fundacja „Młodzi Muzycy” powstała z inicjatywy Lecha Sztandara, gliwickiego przedsiębiorcy i melomana, aby wspierać młodych ludzi obdarzonych talentem. Naszą misją jest ułatwiać im pokonywanie trudności na drodze edukacji muzycznej a następnie samorealizacji w zawodzie artysty-muzyka.

Będziemy dokładać starań aby promować Śląsk jako region szczególnie przyjazny muzyce i muzykom,  a Gliwice - nasze miasto rodzinne - uczynić w przyszłości miejscem rozpoznawalnym w Europie, dzięki profesjonalnym zespołom muzycznym, które znajdą tu przestrzeń i warunki do kreowania sztuki na najwyższym, światowym poziomie.

 

Dla kogo?

Działania Fundacji skierowane są do dzieci i młodzieży, uczniów Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia, ale również młodych artystów wykonawców zdobywających wykształcenie muzyczne poza systemem szkolnictwa artystycznego.  Jesteśmy w szczególny sposób związani z PSM I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, korzystając z doświadczenia jej grona pedagogicznego z Dyrektorem Bogusławem Pietrzakiem, aby nasze działania były optymalne - celowe i efektywne.

 

Formy wsparcia

Cele Fundacji realizowane są poprzez:

  • Przyznawanie stypendiów i finansowanie szkoleń
  • Organizację konkursów, szkoleń, kursów, warsztatów
  • Badania środowiskowe
  • Współpracę z innymi instytucjami o podobnych celach.

Konkurs Młodych Muzyków

Zobacz relację z II Konkursu Młodych Muzyków

Konkurs Młodych Muzyków to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Fundację Wspierania Młodych Talentów "Młodzi Muzycy". Celem konkursu jest wyłonienie dzieci i młodzieży o wybitnych talentach muzycznych i oprócz jednorazowego nagrodzenia, objęcie ich wsparciem Fundacji.

Za nami dwie edycje: pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2018, miała zasięg lokalny, uczestnikami były osoby związane z Gliwicami. Pula nagród wynosiła 20 000 zł. Sukces I edycji zadecydował o zorganizowaniu kolejnego konkursu, w 2019 r, o szerszym zasięgu – wojewódzkim. Przesłuchania odbyły się w Studio Koncertowym Radia Katowice, a finał w prestiżowej sali koncertowej NOSPR. Pula nagród tym razem przekroczyła 30 000 zł! Konkurs był relacjonowany przez media ogólnopolskie, ponadto został objęty Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Oprócz nagród finansowych przyznano nagrody rzeczowe, a zdobywca Grand Prix, Fryderyk Midor, będzie solistą jednego z koncertów Filharmonii Śląskiej.

Jesteś zainteresowany udziałem w kolejnej edycji Konkursu Młodych Muzyków? Szczegóły w zakładce KONKURS

 

Zobacz relację z pierwszej edycji Konkursu Młodych Muzyków

Skorzystaj!

Zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich opiekunów prawnych do kontaktu. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje wsparcia. Zachęcamy do stałego śledzenia naszych działań, korzystania z oferty warsztatów, szkoleń, koncertów.

 

Do wniosku o wsparcie należy załączyć krótkie (2-3 min.) nagranie video prezentujące dowolny utwór wykonany przez muzyka, którego dotyczy wniosek. Nagranie nie może być montowane, lub modyfikowane cyfrowo. Plik mp4 lub link do nagrania na dowolnej platformie internetowej może być przesłany wraz z wnioskiem na adres fundacji, bądź na adres jan.baytel@mlodzimuzycy.pl 

 

Nadesłane wnioski o wsparcie rozpatrywane są przez Zarząd Fundacji kwartalnie  i realizowane w miarę możliwości budżetowych. Wnioskodawca zostanie poinformowany o decyzji Zarządu do 10 dnia miesiąca kolejnego kwartału.

 

UWAGA! Decyzją Zarządu Fundacja nie udziela dotacji związanych z zakupem instrumentów muzycznych.

Kontakt

                                             POBIERZ WNIOSEK

Współpraca

Fundacja rozpoznaje problemy, niesie realną pomoc, pomaga osiągać cele. Aby realizować zadania niezbędne są środki finansowe. Zapewniamy optymalne i odpowiedzialne dystrybuowanie pieniędzy poprzez pomoc i kontrolę niezależnej od organów wykonawczych Rady Fundacji, w skład której wchodzą wybitni polscy artyści i doświadczeni pedagodzy. Dołącz do grona fundatorów!

Ludzie

Lech Sztandar

Prezes Fundacji, założyciel i fundator. Pasjonat i kolekcjoner nagrań muzyki operowej i filmowej. Ojciec dwóch utalentowanych muzycznie córek, uczennic gliwickiej PSM im. Ludomira Różyckiego. Zawodowo przedsiębiorca wdrażający nowatorskie technologie bezpiecznego przetaczania krwi.

Jan Baytel

Wiceprezes Zarządu Fundacji, muzyk flecista, w czasie swojej kariery artystycznej solista Orkiestry Polskiego Radia Studio S-1, a następnie Warszawskiej Opery Kameralnej, Dyrektor–Manager Chóru i Orkiestry Polskiego Radia w Krakowie, były Sekretarz Generalny, Skarbnik i v-ce Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz członek EC FIM (Federation International de Musician). Organizator nagrań muzyki filmowej i współtwórca (jako solista orkiestry) ścieżek dźwiękowych polskich produkcji filmowych lat 70 i  80 m.in. Janosik, Miś, Nie ma róży bez ognia, Matka Królów, Akademia Pana Kleksa, Noce i dnie a także kreskówek Bolek i Lolek, Przygody Reksia i wielu innych. Koncertujący z wieloma zespołami orkiestrowymi i kameralnymi między innymi Filharmonii Narodowej, Camerata Vistula, Sinfonietta Varsovia.