Idea

Fundacja „Młodzi Muzycy” powstała z inicjatywy Lecha Sztandara, gliwickiego przedsiębiorcy i melomana, aby wspierać młodych ludzi obdarzonych talentem. Naszą misją jest ułatwiać im pokonywanie trudności na drodze edukacji muzycznej. Będziemy dokładać starań aby podtrzymać wizerunek Gliwic jako miasta kultury, przyjaznego muzyce i muzykom.

Dla kogo?

Działania Fundacji skierowane są do dzieci i młodzieży, w szczególności uczniów PSM I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, ale również młodych artystów nie związanych ze szkołą.

Formy wsparcia

Cele Fundacji realizowane są poprzez:

  • Finansowanie stypendiów i szkoleń
  • Wsparcie rzeczowe
  • Organizację szkoleń, kursów, warsztatów
  • Wkład w rozwój infrastruktury kulturalnej
  • Badania środowiskowe
  • Współpracę z innymi instytucjami o podobnych celach.

Konkurs Młodych Muzyków

Zobacz relację z II Konkursu Młodych Muzyków

Konkurs Młodych Muzyków to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Fundację Wspierania Młodych Talentów "Młodzi Muzycy". Celem konkursu jest wyłonienie dzieci i młodzieży o wybitnych talentach muzycznych i oprócz jednorazowego nagrodzenia, objęcie ich wsparciem Fundacji.

Za nami dwie edycje: pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2018, miała zasięg lokalny, uczestnikami były osoby związane z Gliwicami. Pula nagród wynosiła 20 000 zł. Sukces I edycji zadecydował o zorganizowaniu kolejnego konkursu, w 2019 r, o szerszym zasięgu – wojewódzkim. Przesłuchania odbyły się w Studio Koncertowym Radia Katowice, a finał w prestiżowej sali koncertowej NOSPR. Pula nagród tym razem przekroczyła 30 000 zł! Konkurs był relacjonowany przez media ogólnopolskie, ponadto został objęty Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Oprócz nagród finansowych przyznano nagrody rzeczowe, a zdobywca Grand Prix, Fryderyk Midor, będzie solistą jednego z koncertów Filharmonii Śląskiej.

Jesteś zainteresowany udziałem w kolejnej edycji Konkursu Młodych Muzyków? Szczegóły wkrótce.

 

Zobacz relację z pierwszej edycji Konkursu Młodych Muzyków

Skorzystaj!

Zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich opiekunów prawnych do kontaktu. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje wsparcia. Zachęcamy do stałego śledzenia naszych działań, korzystania z oferty warsztatów, szkoleń, koncertów.
 

UWAGA! Decyzją Zarządu Fundacja nie udziela dotacji związanych z zakupem instrumentów muzycznych.

Do wniosku należy załączyć krótkie (2-3 min.) nagranie video prezentujące dowolny utwór wykonany przez muzyka, którego dotyczy wniosek. Nagranie nie może być montowane, lub modyfikowane cyfrowo. Plik mp4 lub link do nagrania na dowolnej platformie internetowej może być przesłany wraz z wnioskiem na adres fundacji, bądź na adres jan.baytel@mlodzimuzycy.pl 

 

Kontakt

POBIERZ WNIOSEK

Współpraca

Fundacja rozpoznaje problemy, niesie realną pomoc, pomaga osiągać cele. Aby realizować zadania niezbędne są środki finansowe. Zapewniamy optymalne i odpowiedzialne dystrybuowanie pieniędzy poprzez niezależną od organów wykonawczych Radę Fundacji, w skład której wchodzą wybitni polscy artyści i doświadczeni pedagodzy. Dołącz do grona fundatorów!

Ludzie

Lech Sztandar

Prezes Fundacji, założyciel i fundator. Pasjonat i kolekcjoner nagrań muzyki operowej i filmowej. Ojciec dwóch utalentowanych muzycznie córek, uczennic gliwickiej PSM im. Ludomira Różyckiego. Zawodowo przedsiębiorca wdrażający nowatorskie technologie bezpiecznego przetaczania krwi.

Jan Baytel

Wiceprezes Zarządu Fundacji, muzyk flecista, w czasie swojej kariery artystycznej solista Orkiestry Polskiego Radia Studio S-1, a następnie Warszawskiej Opery Kameralnej, Dyrektor–Manager Chóru i Orkiestry Polskiego Radia w Krakowie, były Sekretarz Generalny, Skarbnik i v-ce Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz członek EC FIM (Federation International de Musician). Organizator nagrań muzyki filmowej i współtwórca (jako solista orkiestry) ścieżek dźwiękowych polskich produkcji filmowych lat 70 i  80 m.in. Janosik, Miś, Nie ma róży bez ognia, Matka Królów, Akademia Pana Kleksa, Noce i dnie a także kreskówek Bolek i Lolek, Przygody Reksia i wielu innych. Koncertujący z wieloma zespołami orkiestrowymi i kameralnymi między innymi Filharmonii Narodowej, Camerata Vistula, Sinfonietta Varsovia.