Magdalena Lucjan

Magdalena Lucjan studiuje na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu (Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien) w klasie śpiewu prof. Melby Ramos. Urodziła się 1999 roku w Pszczynie. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w PSM I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju. W 2018 roku została absolwentką klasy wiolonczeli tejże szkoły. 

W wieku 17 lat uczestniczyła w programie "Młoda Muzyczna Akademia", dedykowanym najzdolniejszym uczniom szkół muzycznych w Polsce, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu prof. Pawła Sobierajskiego. 

Od 2019 roku współpracuje z pianistką Gretą Benini. W maju 2019 roku wygrała pierwszą nagrodę w konkursie o Stypendium Kammer Sängerin Gabriele Sima. Magdalena kształtuje swoją osobowość sceniczną pod okiem wybitnych artystek, takich jak: Birgid Steinberger, czy Angelika Kirchschlager. 

Brała udział w kursach prowadzonych przez Cladię Viscę oraz Gerharda Kahrego. 

Magdalena wykonuje pieśni Roberta Schumanna, Richarda Straussa, Johannesa Brahmsa, Joaquína Rodrigo, Gabriela Fauré, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz wielu innych kompozytorów. Poza pieśniami ma w swoim repertuarze liczne arie operowe i oratoryjne. 

Powrót