11.04.2020

Warsztaty online: oswoić stres

WARSZTATY ONLINE: OSWOIĆ STRES
dla młodych muzyków oraz ich nauczycieli i rodziców

W czym może pomóc młodym muzykom kontakt z psychologiem muzyki?

Nie zwalniamy tempa! Zapraszamy do udziału w warsztatach z dr Anną Antoniną Nogaj – skrzypaczką oraz psychologiem specjalizującym się w pracy z muzykami, uczniami szkół muzycznych ich rodzicami i nauczycielami; pracuje jako adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz współpracuje z licznymi instytucjami artystycznymi jako psycholog. Prowadzi badania naukowe z zakresu różnic indywidualnych i stresu wśród artystów; napisała ponad 40 artykułów naukowych i popularno-naukowych oraz jest współredaktorem książek poświęconych tematyce wykorzystania psychologii w środowisku szkół muzycznych. Dowiedz się więcej na stronie: www.psychologdlamuzyka.pl

Warsztaty zostały podzielone na części:
I. 16.04 godz. 17.00 - zajęcia dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) część I, czas trwania ok. 1,5h
Radzenie sobie z tremą i przygotowanie do muzycznych występów publicznych;
Podczas spotkania on-line młodzi muzycy dowiedzą się jakie są przyczyny tremy i w jaki sposób można poradzić sobie z jej negatywnymi objawami.

II. 17.04 godz. 17.00 - zajęcia dla rodziców/nauczyciela ucznia, czas trwania ok. 1,5h.
O różnych formach wspierania młodych muzyków w procesie przygotowywania do występów publicznych;
Podczas spotkania on-line rodzice i nauczyciele młodych muzyków poznają mechanizm udzielania różnych form wsparcia społecznego wobec młodych artystów; poznają psychologiczny model rozwoju dzieci i młodzieży z perspektywy zdolności muzycznych; poznają swoje możliwości oddziaływania na motywację dziecka do ćwiczenia bez względu na własny poziom zdolności muzycznych; na zakończenie obalimy kilka mitów związanych z muzycznym kształceniem.

III. 18.04 godz. 13.00 - zajęcia dzieci i młodzieży (od 12 roku życia), część II, czas trwania ok. 1,5h
O efektywnych strategiach ćwiczenia na instrumencie
Podczas spotkania on-line młodzi muzycy dowiedzą się jak funkcjonuje umysł podczas grania na instrumencie, odpowiemy na pytanie jakie są najbardziej efektywne strategie myślenia podczas ćwiczenia oraz podczas występów publicznych.

Warunkiem koniecznym do uczestniczenia w warsztatach online jest dostęp do sieci internetowej. Zajęcia będą odbywały się z użyciem skype/zooma poprzez zestawienie „wideokonferencji” kilkuosobowej grupy uczestników.

Koszty udziału w warsztatach pokrywa Fundacja Młodzi Muzycy.
Zgłoszenia: katarzyna.eberhardt@mlodzimuzycy.pl

Powrót