29.05.2021

Spotkanie online

Zapraszamy na spotkanie online z prof. dr hab. Katarzyną Popową-Zydroń – wybitną pianistką, pedagogiem oraz jurorem prestiżowych konkursów pianistycznych. Bezpośrednio po spotkaniu prof. Katarzyna Popowa-Zydroń będzie odpowiadała na Wasze pytania.

Rozmowę poprowadzi psycholog muzyki dr Anna Antonina Nogaj.

Podczas spotkania uczestnicy poznają odpowiedź m.in. na takie pytania jak:

- czy można stać się osobowością artystyczną bez uczestnictwa w konkursach muzycznych?

- kiedy młody pianista może zacząć marzyć, a następnie przygotowywać się do konkursu chopinowskiego?

- czy prawdą jest, że przygotowania do konkursu chopinowskiego należy rozłożyć na 5 lat?

- czy istnieje sprawdzony plan pracy z pianistą przygotowującym się do konkursu chopinowskiego?

- kiedy warto wprowadzić utwory Fryderyka Chopina do repertuaru młodego pianisty?

- czy jury konkursowe posiada ujednolicone kryteria oceny, czy liczy się przede wszystkim subiektywne wrażenie słuchającego?

- jakimi cechami psychologicznymi charakteryzuje się zwycięzca tak prestiżowego konkursu jakim jest konkurs chopinowski?

- czy różnice kulturowe wpływają na interpretację muzyki Fryderyka Chopina czy istnieje pewien ponadnarodowy standard interpretacji jego muzyki?

Prof. dr hab. Katarzyna Popowa-Zydroń jest wybitną polską pianistką, pedagogiem oraz jurorem prestiżowych konkursów pianistycznych, w tym jurorem oraz przewodniczącą jury konkursów chopinowskich. Jej wychowankowie osiągają znaczące sukcesy, często zwycięstwa, podczas licznych międzynarodowych konkursów pianistycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku, a od 1991 roku związana jest jako pedagog z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest zapraszana do prowadzenia zajęć w ramach licznych kursów muzycznych i konsultacji w Polsce i na świecie, dzięki czemu bezpośrednio wspiera setki uczniów i studentów uzdolnionych muzycznie w zakresie gry na fortepianie. Za swoją działalność koncertową i pedagogiczną została wielokrotnie nagradzana odznaczeniami państwowymi (źródło: https://chopin2020.pl/en/jury/31/katarzyna-popowa-zydroń).

Dr Anna Antonina Nogaj jest psychologiem i skrzypaczką. Zajmuje się upowszechnianiem psychologii w środowisku muzycznym oraz niesieniem profesjonalnej pomocy psychologicznej uzdolnionym muzycznie dzieciom i młodzieży (źródło: www.psychologdlamuzyka.pl). Regularnie współpracuje z Fundacją Lecha Sztandara „Młodzi Muzycy”.

Na wykład obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w spotkaniu online jest dostęp do sieci internetowej. Zajęcia będą odbywały się z użyciem platformy zoom poprzez zestawienie „wideokonferencji” grupy uczestników.

Koszt uczestnictwa w wydarzeniu 30 zł. Cały dochód z wpływów zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Młodzi Muzycy. Istnieje możliwość zwolnienia z opłaty za uczestnictwo – przypadku takiej potrzeby prosimy o maila na adres katarzyna.eberhardt@mlodzimuzycy.pl. 
Czas trwania ok. 1,5h.

Zgłoszenia: katarzyna.eberhardt@mlodzimuzycy.pl.

W zgłoszeniach mailowych prosimy podać imię i nazwisko, nazwę reprezentowanej szkoły i klasę.

Zapraszamy !

Powrót