13.12.2018

Konkurs rozstrzygnięty!

Znamy już Laureatów I Konkursu Młodych Muzyków. W minioną niedzielę trzynastu wyłonionych w pierwszym etapie uczestników spotkało się z Jury aby zaprezentować swoje umiejętności. Przesłuchania miały charakter otwarty, na sali nie zabrakło rodzin, nauczycieli, przyjaciół czy po prostu – melomanów. Prezentowany poziom był niezwykle wysoki, dlatego obrady Jury były naprawdę gorące i pełne trudnych decyzji. Ostatecznie pula nagród została podzielona pośród większą liczbę osób niż zakładano na początku. 
Jury w składzie: Magdalena Lisak, Krzysztof Knittel, Zbigniew Graca, Jan Baytel, Jan Ballarin, Bogusław Pietrzak ostatecznie zdecydowało o przyznaniu nagród:
I miejsce – Marek Drescher (8000 zł)
II miejsce – Marek Jeutner (4000 zł)
III miejsce – ex aequo Barbara Skora i Jakub Gorka (2500 zł)
Wyróżnienia – Justyna Liber, Tymon Cześniak, Tomasz Byrka i Paweł Dumański (200 euro)

Prezes Fundacji zdecydował docenić starania i umiejętności pozostałych uczestników drugiego etapu i dzięki temu bony podarunkowe o wartości 50 euro otrzymali: Zofia Wiora, Lidia Wiora, Bartosz Siekierka, Mateusz Franke, Radosław Garbiec. Trzeba zaznaczyć, że talent wszystkich uczestników jest niepodważalny i każdy z nich zasłużył na nagrodę.

Dodatkowo, za zgodą Prezesa Fundacji, Jury przyznało nagrodę specjalną dla pana Pawła Staszczyszyna, za wyróżniający akompaniament. Znaczenie miała zarówno doskonała gra jak i wyjątkowe zaangażowanie i współpraca z uczestnikami.

Konkurs pozwolił wyłonić najzdolniejszą młodzież w Gliwicach. Ambicją Fundacji jest nie poprzestawać na przyznanych nagrodach, a stale wspierać Laureatów Konkursu, ułatwiając im rozwój muzyczny.
Już wkrótce kolejne zebranie Rady Fundacji, w czasie którego podejmiemy decyzję o planowanych działaniach na przyszły rok. 

Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom, a także przygotowującym ich nauczycielom, wspierającym rodzicom. Zapraszamy do śledzenia kolejnych działań Fundacji.

Załączone zdjęcia dzięki uprzejmości autorki – pani Doroty Nity–Garbiec

 

Powrót