17.04.2021

Jak z nut? Wykład prof. Magdaleny Lisak

Wykład online prof. Magdaleny Lisak „Jak z nut?” 17.04.2021 (sobota) g. 17.00.

Na wykład obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy na wykład który poprowadzi dr hab. Magdalena Lisak, pianistka, profesor Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Bezpośrednio po wykładzie prof. Magdalena Lisak będzie odpowiadała na Wasze pytania. Do zgłoszenia uczestnictwa można dołączyć skan pierwszej strony utworu, który uczestnik chciałby zaproponować do omówienia podczas spotkania i/lub pytania do Prowadzącej.

Więcej informacji o Prelegentce znajdziecie tu: https://magdalenalisak.pl/biografia/

„W mini wykładzie „Jak z nut?”, w którego tytule wykorzystuję grę słów, pragnę poruszyć kwestię artystycznego odczytywania zapisu nutowego. Profesjonalna, a zarazem głęboko kreatywna metoda odszyfrowywania znaków i określeń zawartych w tekście nutowym jest kluczowa dla powstania dobrego wykonania utworu. Takie podejście do wykonywania muzyki nie różni się w pierwszych latach nauki i na poziomie bardzo zaawansowanym, powinno być więc kształtowane już od początku edukacji. Jest to jednocześnie świetna zabawa, która rozwija wiedzę zarówno w zakresie ogólnomuzycznym, jak i kulturowym, historycznym, a nawet psychologicznym. W moim wykładzie omówię ciekawe przykłady czytania utworów z kanonu literatury fortepianowej o różnym poziomie trudności – od Bacha, przez Beethovena aż do Chopina i Bacewicz.

Zapraszam serdecznie do udziału!"

Dr hab. Magdalena Lisak, prof. AM

Czas trwania - około 60 minut

Po wykładzie zapraszamy na:

„Q&A” mini wywiad

„Popularna internetowa formuła „Q&A” - pytań i odpowiedzi będzie okazją do przedyskutowania nurtujących młodzież muzyczną kwestii. Wyobrażam sobie, że wśród pytań i wątpliwości mogą znaleźć się zagadnienia związane z tremą sceniczną, motywacją, stosunkiem do konkursów, karierą koncertową, a także wszelkie nawet najbardziej zaskakujące i nieoczywiste tematy. Przyznam, że w codziennej pracy pedagogicznej brakuje mi często czasu na rozmowę z uczniami i studentami, a jest ona bardzo cenna i, mam nadzieję, pasjonująca dla obu stron.

Zapraszam serdecznie do udziału, proszę o wcześniejsze przesyłanie pytań!"

Dr hab. Magdalena Lisak, prof. AM

Czas trwania - około 60 minut

Warunkiem koniecznym uczestnictwa w warsztatach online jest dostęp do sieci internetowej. Zajęcia będą odbywały się z użyciem platformy zoom poprzez zestawienie „wideokonferencji” grupy uczestników. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia: katarzyna.eberhardt@mlodzimuzycy.pl

W zgłoszeniach mailowych prosimy podać imię i nazwisko, nazwę reprezentowanej szkoły i klasę. Do zgłoszenia można dołączyć skan pierwszej strony utworu, który uczestnik chciałby zgłosić do omówienia podczas spotkania i/lub pytania, które uczestnik chciałby zadać Prelegentce.

Zapraszamy !

Powrót