29.10.2019

Hotel Monopol Katowice wspiera artystów!

Czy wiecie, że jeden z najbardziej reprezentacyjnych hoteli w Katowicach, pięciogwiazdkowy Monopol od początku istnienia jest ściśle związany ze światem sztuki?
W 1936 roku w Monopolu odbyło się wesele śpiewaka Jana Kiepury i gwiazdy filmowej Marty Eggerth (legenda głosi, że słynny tenor z balkonu zaśpiewał dla zgromadzonego na ulicy tłumu). W hotelu zatrzymywał się Karol Szymanowski (jeden z apartamentów jest poświęcony pamięci kompozytora), Artur Rubinstein, Tadeusz Boy-Żeleński, Eugeniusz Bodo, a nawet (choć nie artysta, to musimy wspomnieć) Charles de Gaulle. Od czasów ponownego otwarcia w 2003 r. hotel nadal utrzymuje bliskie relacje ze światem sztuki (w tym rozrywkowej – goszcząc zespół Deep Purple czy Philla Collinsa z zespołem Genesis). Współpraca z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i z Filharmonią Śląską skutkuje wizytami największych sław muzyki poważnej.

Hotel Monopol i tym razem uczestniczy w tworzeniu kulturalnego obrazu Katowic – w grudniu ugości w swoich progach Członków Jury II Konkurs Młodych Muzyków!

Uprzejmie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy i zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą Monopol Katowice

Powrót